четвер, 11 лютого 2016 р.

На творах цього письменника виросло не одне покоління читачів. Всеволод Нестайко-дитячий письменник, веде розмову зі своїми читачами завжди з щирою довірливістю, не нав'язуючи власних оцінок, з веселим іронічно-усміхниним поглядом на своїх героїв, на їх невмілі вчинки, таким чином стверджуючи добро, чесність, відкритість і засуджуючи зло, малодушність, заздрість.
   Основна тематика творів В.Нестайка-життя школярів, формування духовного світу дітей. Будучи досвідченим письменником, Всеволод Зіновійович говорив, щоб побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна, тому й став він дитячим письменником, щоб у творах повертатися у дитинство, догратись, досміятись. Вдалося це Всеволоду Нестайку настільки добре, що жоден читач не може залишитися байдужим до його історій, а його твори перекладені різними мовами і користуються популярністю в інших країнах. 
   І хоча цього року не ювілейна дата (30.01.1930) читачі 4 класу зібралися в бібліотеці села Товсте на літературну годину "Маестро з країни Сонячних зайчиків". Читачі згадували пригоди Косі Вуханя та Кольки Колючки, сміялися з витівок Яви і Павлуші, мріяли з Наткою і Вадькою. Разом з читачами я на мить повернулася в дитинство.
Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть і кров
На порох стерти, перебити!-
Іде на Київ Муравйов
Полків його не зупинити,
Та рано тішитесь кати:
Коли стають до бой діти, 
Народ  цей-не перемогти 

29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом століття є національним символом десятків поколінь борців за свободу і незалежність.
Вже 25 січня 1918 на засіданні Української Центральної Ради було прийнято ІV Універсал, який проголошував незалежність УНР. Проте більшовицька влада не хотіла так просто віддавати свого "молодшого брата". Після захоплення Харкова та Полтави більшовики спрямували своє 5-ти тисячне військо під проводом Муравйова на Київ. Хто зустрів озвірілого ворога на підступах до Києва? Як склалася доля отих молодих захисників української держави, чи знаємо ми їх імена? Тематичну годину, присвячену бою під Крутами "Зійшлося їх 300, мій Києве-княже, ця юнь безборонна за тебе поляже" було проведено в бібліотеці села Товсте з  читачами 5 класу бібліотекарем Гречух І.А. Оформлена також тематична поличка "І знов під Крутами рясні сніги упали"...

понеділок, 11 січня 2016 р.

                                                       

                                                    Мир тобі, украінська святине!
                                                    Хай святиться тут Боже ім'я!
                                                    Хай панує між нами щоднини,
                                                    Щире слово і правда жива!
                                                    Хай думки і серця нам єднає,
                                                    Всеблага християнська любов,
                                                    Досить смутку! Нам Ангел звіщає,
                                                    Що на землю Месія прийшов
   
Привітати жителів сіл Товсте і Кут з святом Різдва Христового прийшли учасники вертепу (читачі 4-6 кл). Дійство відбувалося 8 січня в церві Івана Хрестителя, а 9 січня вертеп запросив отець Василь-настоятель храму Святої Трійці.
   Щирі вінчування, дзвінкі колядки, сценки у виконанні дітей радо сприймали всі від малого до дорослого. А учасники вертепного дійства почувалися справжніми акторами, адже праця їхня була щедро винагороджена церковним співом ''многая літа'' і солодощами.
                                                                               
Витинанки-один із видів українського народного декоративного мистецтва. Це сюжетні та орнаментальні окраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями з білого або кольорового паперу, їх використовували для прикрашання стін, вікон, полиць, груб, печей.
   Українські народні витинанки як прикраси сільських хат з'явилися у середині XIX ст. Паперові витинанки придатні і в умовах сучасності. Вони застосовуються як новорічні прикраси вітрин і вікон.
   З історією виникнення української витинанки знайомилися читачі 4-го класу на уроці майстерності "Витинанки, візерунки-це чудові подарунки". А ще самостійно вчилися робити витинанки на майстер-класі. Ось які "шедеври" створили умілі дитячі ручки. Всі були в захваті від виконаної роботи, а вікна бібліотеки набули святкового різдвяного декору.